Kilka Słów o Nas

"Dzieci i zegarki nie mogą być stale nakręcane. Trzeba im także pozwolić chodzić."

Jean-Paul Sartre
akademia-junior-czytamy-ksiazki

Nasz sposób komunikacji

Ważnym elementem naszej pracy jest sposób
w jaki mówimy do naszych dzieci.
W komunikacji przyświeca nam idea
Porozumienia Bez Przemocy,
czyli języka żyrafy, języka pełnego empatii

Mówiąc do dzieci w ten sposób,
pomagamy im rozpoznać swoje emocje i potrzeby,
które za nimi stoją. To sprawia, że dzieci stają się
bardziej świadome tego, co się z nimi dzieje.

o-nas-kot

Kim jesteśmy?

Nasze podejście

akademia-junior-angazujemy-sie

Praca z dziećmi nie jest po prostu pracą. Jest relacją, z której powstają przyszli ludzie. Angażujemy się w to, co robimy. Mamy świadomość tej odpowiedzialności.

Wyróżniamy się

akademia-junior-stajemy-na-glowie

Nie idziemy na kompromisy. Ilość nigdy nie może stać wyżej, niż jakość. Człowiek jest zawsze najważniejszą wartością. W naszej pracy opieramy się na pedagogice planu daltońskiego.

Nasze Zalety

akademia-junior-zalety

Metody muszą być skuteczne – tak jak każde narzędzie. Lecz najważniejszy jest człowiek korzystający z narzędzia. Jego doświadczenie, kunszt i sprawność. Wierzymy, że jesteśmy kimś więcej niż sprawnymi rzemieślnikami.

Dlaczego my?

akademia-junior-super-kadra

Nawet najładniejsze i najnowocześniejsze przedszkole nie warte jest uwagi bez szczerze zaangażowanych ludzi. Ciocia kochana to ciocia zaangażowana. To warunek sine qua non istnienia naszego przedszkola.

”W konfrontacji strumienia ze skałą, strumień zawsze wygrywa – nie przez swoją siłę, ale przez wytrwałość.”

Budda

Nasza Znakomita Kadra

Ciocia Kamila
otrze każdą łzę
Principal and Head Teacher

Jestem absolwentką filologii angielskiej, nauczycielem, tłumaczem książek z zakresu psychologii i psychoterapii, współtworzyłam wiele projektów i warsztatów dotyczących szeroko rozumianego rozwoju osobistego.

Wierzę, że moje doświadczenie, ciągle poszerzana wiedza i pasja wystarczą – aby z Waszych skarbów wydobyć cały potencjał jaki w nich się znajduje – aby pomóc im w odkrywaniu własnych mozliwości z nadzieją, że wykorzystają je w przyszłym życiu.

“Opiekuję się Waszymi największymi skarbami. Skarbami, dla których robicie więcej niż dla samych siebie. Mam świadomośc, że oddajecie w moje ręce najcenniejszą rzecz na świecie. Staję się przez to częścią ich świata.

Ciocia Kamila

PRINCIPAL AND HEAD TEACHER

Ciocia Ewa

HEAD TEACHER

Będąc nauczycielką mam świadomość, że posiadam wpływ na bardzo dużą część życia dziecka, ponieważ nie wiem gdzie i kiedy kończy się moje oddziaływanie. Jestem otwarta na nieograniczoną wyobraźnię dzieci. Zresztą inaczej być nie może - gdy na pytanie "skąd to wziąłeś?" - usłyszałam - "wiesz ciociu z księżyca".

Ciocia Patrycja

HEAD TEACHER

Interesuję się dziecięcą psychologią i w związku z tym ukończyłam kilka kursów mediacyjnych, np. "Porozumienie bez przemocy"; potrafię zrozumieć problemy dziecka z jego perspektywy. Moje spojrzenie na dziecięce emocje i ich trudności z uczeniem się komunikacji oraz współpracy międzyludzkiej jest patrzeniem na świat przez pryzmat dziecięcego wyobrażenia o świecie. W pierwszej kolejności pomagam w zrozumieniu własnych potrzeb, następnie ukazuję dziecku rzeczywistość, w której każdy ma prawo np. do gorszego dnia, pomylenia się, czy nie zastosowania się do zasad. Lubię podróżować i spędzać czas aktywnie, dlatego też ukończyłam kurs Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne. Ruch to jedna z podstawowych aktywności dziecka, dzięki tej metodzie dzieciaki mogą się wyciszyć oraz spędzić czas z innymi w atmosferze świetnej zabawy. Zdobywają jednocześnie poczucie własnej ogromnej siły i co za tym idzie zwiększają swoją pewność siebie.

 

Co o nas mówią inni?

Przecudowne miejsce!
Opieka nad dzieckiem na najwyzszym swiatowym poziomie.
Mialam bardzo duze oczekiwania wobec nauczania przedszkolnego mojego dziecka, do tego stopnia, ze po odwiedzeniu wielu placowek bylam bliska zrezygnowania z przedszkola calkowicie lub tez bralam pod uwage mozliwosc dojazdu do wiekszego miasta, aby corka mogla uczyc sie w systemie Montesorri lub Waldorf.
Okazalo sie, ze nie ma takiej potrzeby, poniewaz istnieje w Koninie Akademia Junior, gdzie system nauczania rowniez zrywa z tradycyjnym podejsciem do nauki dziecka i skupia sie na jego indywidualnych potrzebach.
Bardzo zalezalo mi, abym mogla zapewnic mojej corce bezstresowy i ekscytujacy start w przedszkolu jednoczesnie zapewniajac jej duzo kreatywnych i stymulujacych rozwoj zabaw.
W Akademii Junior moja 2,5letnia corka od pierwszej chwili czula sie swobodnie 'jak w domu' i byla otoczona ciepla opieka.
Nie wyobrazam sobie lepszego przedszkola dla mojej coreczki.
Nie jestem w stanie opisac mojej wdziecznosci.
DZIEKUJE.

joanna-b
Joanna Berdzinska Mama Elli

Jestem pod wrażeniem. Brawo!!! Tylko ludzie z powołaniem i pasją powinni pracować z dziećmi wówczas takie oto są efekty - szczęśliwe dzieci i zadowoleni rodzice. Mimo, że pracuję w państwowej szkole uważam, że dla dobra dzieci wszystkie placówki edukacyjne należałoby sprywatyzować. Wtedy uzyskamy oczekiwany poziom nauczania.

dagmara kw
Dagmara KW

Bardzo dobra profesjonalna kadra, wyjatkowe miejsce no i szefowa na 102 🙂

piotr-glapa
Piotr Lobo Glapa

Super zabawa dla dzieci i bardzo miła atmosfera 😉

iwona chojnicka
Iwona Chojnicka

Cudne miejsce.... idealne dla naszych maluchow..... stworzone z pasją, świadomością i miłością 🙂 GRATULACJE

paula urycka
Paula Urycka
to top button