Kilka Słów o Nas

"Dzieci i zegarki nie mogą być stale nakręcane. Trzeba im także pozwolić chodzić."

Jean-Paul Sartre
akademia-junior-czytamy-ksiazki

Nasz sposób komunikacji

Ważnym elementem naszej pracy jest sposób
w jaki mówimy do naszych dzieci.
W komunikacji przyświeca nam idea
Porozumienia Bez Przemocy,
czyli języka żyrafy, języka pełnego empatii

Mówiąc do dzieci w ten sposób,
pomagamy im rozpoznać swoje emocje i potrzeby,
które za nimi stoją. To sprawia, że dzieci stają się
bardziej świadome tego, co się z nimi dzieje.

o-nas-kot

Kim jesteśmy?

Nasze podejście

akademia-junior-angazujemy-sie

Praca z dziećmi nie jest po prostu pracą. Jest relacją, z której powstają przyszli ludzie. Angażujemy się w to, co robimy. Mamy świadomość tej odpowiedzialności.

Wyróżniamy się

akademia-junior-stajemy-na-glowie

Nie idziemy na kompromisy. Ilość nigdy nie może stać wyżej, niż jakość. Człowiek jest zawsze najważniejszą wartością. W naszej pracy opieramy się na pedagogice planu daltońskiego.

Nasze Zalety

akademia-junior-zalety

Metody muszą być skuteczne – tak jak każde narzędzie. Lecz najważniejszy jest człowiek korzystający z narzędzia. Jego doświadczenie, kunszt i sprawność. Wierzymy, że jesteśmy kimś więcej niż sprawnymi rzemieślnikami.

Dlaczego my?

akademia-junior-super-kadra

Nawet najładniejsze i najnowocześniejsze przedszkole nie warte jest uwagi bez szczerze zaangażowanych ludzi. Ciocia kochana to ciocia zaangażowana. To warunek sine qua non istnienia naszego przedszkola.

arrow left downAngażujemy się w to, co robimy.

Mamy świadomość tej odpowiedzialności.
Kamila001q
Ciocia Kamila

PRINCIPAL & HEAD TEACHER

Jestem absolwentką filologii angielskiej, nauczycielem, tłumaczem książek z zakresu psychologii i psychoterapii, współtworzyłam wiele projektów i warsztatów dotyczących szeroko rozumianego rozwoju osobistego.

Wierzę, że moje doświadczenie, ciągle poszerzana wiedza i pasja wystarczą – aby z Waszych skarbów wydobyć cały potencjał jaki w nich się znajduje – aby pomóc im w odkrywaniu własnych możliwości z nadzieją, że wykorzystają je w przyszłym życiu.

Patrycja001q
Ciocia Patrycja

HEAD TEACHER

Przyszłam na świat z pomysłem na siebie, "Kim zostaniesz, gdy dorośniesz?" - pytali, "Nauczycielką" - odpowiadałam krótko.
Jestem nauczycielem od pięciu lat i stale się rozwijam, bo dzieci to "podróżnicy", którzy co dzień odkrywają nowe lądy poprzez dokonywanie własnych spostrzeżeń, odkryć, eksperymentów a dając im do tego odpowiednie narzędzia i przestrzeń przeistaczają się
w wytrwałych i śmiałych odkrywców własnych perspektyw.

Lidka
Ciocia Lidka

SENIOR GROUP'S LEADER

Jestem osobą spokojną, otwartą oraz empatyczną. Lubię przebywać w otoczeniu przyrody. Moją pasją od zawsze są psy i ich tresura. Uwielbiam spędzać czas z dziećmi. Planuje połączyć moje zamiłowania robiąc kurs dogoterapii, którą interesuje się od kilku lat.
IMG-20211011-WA0000
Ciocia Michalina

TEACHER ASSISTANT

Jeśli miałabym opisać siebie w kilku słowach, byłyby to: radosna, zorganizowana i ciekawa świata.
Jestem osobą, dla której ważny jest drugi człowiek i jego uczucia. Bardzo lubię czytać książki i dowiadywać się z nich rzeczy, które pomagają mi stać się lepszą wersją siebie. Uwielbiam pracować z dziećmi i patrzeć jak każdego dnia stają się coraz bardziej samodzielnymi i pewnymi siebie młodymi ludźmi.

Dyplomy

Regularnie podnosimy swoje kwalifikacje, bierzemy udział w szkoleniach i warsztatach. Dbamy aby jakość naszej pracy była wysoka. Wciąż szukamy nowych narzędzi, które pomagają nam robić lepiej to co robimy.

Szkoła z licencją Genki English, placówka nominowana Polskiego Stowarzyszenia Dalton, Certyfikat trenerski Sensoplastyki, uprawnienia Specjalisty Terapii Ręki I i II stopnia, dyplomy uczestnictwa w licznych kursach i szkoleniach.

Akademia Junior- Placowka Daltonska

Genki English Workshop - Certyfikat

Sensoplastyka -Plastyka Sensoryczna

Specjalista Terapii Ręki I-go i II-go stopnia

Genki English Licencja

Wyciszanie Grupy Przedszkolnej

Rola Edukacji Daltonskiej

Porozumienie bez przemocy - Kamila

Co o nas mówią inni?

Przecudowne miejsce!
Opieka nad dzieckiem na najwyzszym swiatowym poziomie.
Mialam bardzo duze oczekiwania wobec nauczania przedszkolnego mojego dziecka, do tego stopnia, ze po odwiedzeniu wielu placowek bylam bliska zrezygnowania z przedszkola calkowicie lub tez bralam pod uwage mozliwosc dojazdu do wiekszego miasta, aby corka mogla uczyc sie w systemie Montesorri lub Waldorf.
Okazalo sie, ze nie ma takiej potrzeby, poniewaz istnieje w Koninie Akademia Junior, gdzie system nauczania rowniez zrywa z tradycyjnym podejsciem do nauki dziecka i skupia sie na jego indywidualnych potrzebach.
Bardzo zalezalo mi, abym mogla zapewnic mojej corce bezstresowy i ekscytujacy start w przedszkolu jednoczesnie zapewniajac jej duzo kreatywnych i stymulujacych rozwoj zabaw.
W Akademii Junior moja 2,5letnia corka od pierwszej chwili czula sie swobodnie 'jak w domu' i byla otoczona ciepla opieka.
Nie wyobrazam sobie lepszego przedszkola dla mojej coreczki.
Nie jestem w stanie opisac mojej wdziecznosci.
DZIEKUJE.

joanna-b
Joanna Berdzinska Mama Elli

Jestem pod wrażeniem. Brawo!!! Tylko ludzie z powołaniem i pasją powinni pracować z dziećmi wówczas takie oto są efekty - szczęśliwe dzieci i zadowoleni rodzice. Mimo, że pracuję w państwowej szkole uważam, że dla dobra dzieci wszystkie placówki edukacyjne należałoby sprywatyzować. Wtedy uzyskamy oczekiwany poziom nauczania.

dagmara kw
Dagmara KW

Bardzo dobra profesjonalna kadra, wyjatkowe miejsce no i szefowa na 102 🙂

piotr-glapa
Piotr Lobo Glapa

Super zabawa dla dzieci i bardzo miła atmosfera 😉

iwona chojnicka
Iwona Chojnicka

Cudne miejsce.... idealne dla naszych maluchow..... stworzone z pasją, świadomością i miłością 🙂 GRATULACJE

paula urycka
Paula Urycka

Współpracujemy

Współpracujemy

Poniżej firmy z którymi współpracujemy
polskie-stowarzyszenie-dalton

Polskie Stowarzyszenie Dalton

od 2015 r.
PWSZ-konin

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Koninie

od 2017r.
apetit-konin

Appetit Catering

od 2017r.
konin_dzieciom_logo

Konin Dzieciom

od 2019r.

Jestes zainteresowany współpracą z nami?

nie zwlekaj!
to top button